Biała Flota – Solina

Kategoria : Turystyka
Odwiedziny : 450443

Ośrodek Usług Wodnych „Biała Flota”

bialaflota

Solina położona jest w centrum Bieszczad, nad brzegami Jeziora Solińskiego powstałego w wyniku budowy największej w Polsce zapory wodnej. Po spiętrzeniu wód Sanu i Solinki, „Bieszczadzkie morze”, którego długość linii brzegowej wynosi 150 km, a powierzchnia 2105 ha jest niewątpliwie najbardziej przyciągającą atrakcją Bieszczadów. Stwarza to tym samym idealne warunki dla rekreacji i wypoczynku, a także uprawiania sportów wodnych. Bogactwo dzikiej jeszcze przyrody, walory klimatyczne i czysta woda dają niepowtarzalną możliwość łączenia wypoczynku w górach i nad wodą. W miesiącach letnich odbywa się tutaj wiele regat i imprez żeglarskich. Nie trzeba koniecznie jednak być żeglarzem aby opłynąć jezioro! Umożliwia to „Biała Flota”, która zaprasza na rejsy widokowo-spacerowe statkami „Żubr”, „Bieszczady”, „Dariusz” oraz żaglowcem „Perła Soliny”. Taki rejs statkiem pozostawia niezapomniane przeżycia, bowiem śródleśne jezioro o urozmaiconej linii brzegowej wciśnięte między strome, wyrastające wprost z wody wzgórza z licznymi zatokami i wyspami tworzą malownicze widoki. W trakcie rejsu odtwarzana jest historia powstania jeziora solińskiego, można wypić kawę z ekspresu, napoje chłodzące oraz kupić słodycze.

Rejs naszymi statkami trwa 50 minut. Ceny: Dorośli – 18 PLN, Młodzież szkolna do lat 15-stu – 13 PLN. Dzieci do lat 3 – bezpłatnie.
Dla tych, którzy nie są zwolennikami sportów wodnych gwarantujemy miły odpoczynek na tarasie widokowym znajdującym się na przystani Jawor, w której znajduje się kawiarnia lub w ogródkach gastronomicznych i tawernie na nabrzeżu gdzie serwowane są wyśmienite dania i napoje chłodzące
Gwarancja jakości!
44 lata działalności na zalewie solińskim zostały uhonorowane odznaką „Za zasługi dla turystyki”. Dbając o bezpieczeństwo naszych pasażerów, wszystkie statki cyklicznie przechodzą rygorystyczne badania techniczne, każdorazowo potwierdzone certyfikatem Unii Europejskiej. Załogi naszych statków posiadają najwyższe kwalifikacje zawodowe oraz wieloletnią praktykę na statkach pasażerskich.